ODWIEDZILIŚMY DOM DLA OSÓB BEZDOMNYCH I NAJUBOŻSZYCH MONAR-MARKOT W WAŁBRZYCHU
Logo szkoly

ODWIEDZILIŚMY DOM DLA OSÓB BEZDOMNYCH I NAJUBOŻSZYCH MONAR-MARKOT W WAŁBRZYCHU

W piątek, 5 grudnia 2014, odwiedziliśmy Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych  MONAR-MARKOT przy ul. Moniuszki w  Wałbrzychu (w dzielnicy Gaj). Głównym celem naszej wizyty było podsumowanie kiermaszu, który zorganizowaliśmy z okazji Dnia Walki z Ubóstwem w październiku. Zgodnie z obietnicą, przekazaliśmy dar serca uczniów naszej szkoły dla mieszkańców ośrodka.

Podczas spotkania z kierownikiem domu, Panią Martą Filipowską, dowiedzieliśmy się, jak ważną pomoc stanowi to miejsce dla osób wychodzących z bezdomności. Poznaliśmy zasady jego funkcjonowania i zakres udzielanej tu pomocy. To bardzo pocieszające, że mimo ogromnej skali problemu bezdomności, w naszym mieście istnieje wspaniałe miejsce, które niesie nadzieję.

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis