UPAMIĘTNILI DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Logo szkoly

UPAMIĘTNILI DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

wyklęci 20182 marca 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu odbył się Miejski Konkurs Historyczny, którego tematem przewodnim była postać rotmistrza Witolda Pileckiego.
Celami konkursu były m.in.: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, pielęgnowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących o suwerenną Polskę po zakończeniu II wojny światowej oraz poznanie biografii rotmistrza Witolda Pileckiego w 70. rocznicę śmierci w warszawskim więzieniu na Mokotowie- dobrowolnego więźnia i twórcy konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, oficera AK, uczestnika powstania warszawskiego, odznaczonego pośmiertnie Orderem Orła Białego.


Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Maksymilian Mazur 7b, Weronika Ritter III d gimnazjum i Mateusz Karolczak IIIe gimnazjum. Duży sukces odniosła w tym konkursie cała trójka. Maksymilian Mazur (op. Paweł Jaworek) zajął I miejsce Weronika Ritter (op. Grzegorz Marszałek) zajęła II miejsce, a Mateusz Karolczak (op. Renata Staniec) zajął wysokie, chociaż pechowe IV miejsce. Laureatom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 dziękujemy za miłe przyjęcie i przyjazną atmosferę. GM

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis