POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKOŁY

POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKOŁY

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w związku z decyzją Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia, od dnia 18 stycznia (poniedziałek) 2021 roku przywrócony zostaje stacjonarny tryb nauki (w szkole) dla wszystkich oddziałów klas I-III (zmiany nie dotyczą klas IV-VII, które od 18 stycznia 2021r. kontynuują realizację obowiązku szkolnego zdalnie):

1. Uczniowie realizują dotychczasowym tygodniowy plan zajęć (jesteśmy nadal w pierwszym
półroczu, które kończy się z dniem 26 stycznia).

2. Uczniowie wchodzą do szkoły w następujący sposób:
* oddział przedszkolny 7.30 – wejście główne
* klasy I – wejście A od strony dziedzińca wewnętrznego
* klasy II – wejście B od strony dziedzińca wewnętrznego
* klasy III – wejście główne

Godziny wejścia do szkoły:
7.45 – 8.00 – uczniowie rozpoczynający od pierwszej godziny lekcyjnej
8.40 – 8.55 – uczniowie rozpoczynający od drugiej godziny lekcyjnej
9.35 – 9.50 – uczniowie rozpoczynający od trzeciej godziny lekcyjnej
10.30 – 10.45 – uczniowie rozpoczynający od czwartej godziny lekcyjnej

3. Zajęcia rewalidacyjne, w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wsparcie pedagoga
i psychologa będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach, czyli zgodnie z indywidualnymi
ustaleniami dostosowanymi do specyfiki nauczania.

4. Świetlica szkolna dla dzieci zgłoszonych pracuje w godzinach od 07.00 do 17.00.

5. Biblioteka szkolna jest czynna zgodnie z tygodniowym planem pracy.

6. Logopeda, pedagog, psycholog pełnią dyżury (udzielają wsparcia uczniom i rodzicom)
zgodnie z tygodniowym planem pracy.

7. Powrót uczniów do nauki stacjonarnej odbywa się w reżimie sanitarnym, według obowiązujących wytycznych MEiN, MZ i GiS oraz zgodnie z obowiązującymi w szkole regulaminami i procedurami bezpieczeństwa dot. przeciwdziałania i zapobiegania Covid-19 (w tym zakryte usta i nos w częściach wspólnych na terenie szkoły, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego).

p.o.dyrektora R.Born