FAURECIA DLA PSP z OI 26

FAURECIA DLA PSP z OI 26

image001

Akcja wspierania społeczności szkolnej przez firmę FAURECIA trwa. Dzięki wsparciu pana Łukasza Talkowskiego, w szkole przeprowadzono ozonowanie pomieszczeń. Zdezynfekowane zostały klasy oddziału przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlica szkolna. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w lekcjach.

Jak informowalismy wcześniej, pod koniec stycznia przedstawiciel firmy Faurecia Wałbrzych - pan Łukasz Talkowski -  przekazał PSP z OI nr 26 dezynfektory. Trafiły one do klas I-III i zostały zainstalowane w salach lekcjnych. W lutym Pani Katarzyna Suchan w imieniu zakładu przekazała maseczki jednorazowe dla uczniów oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkie dary ułatwią uczniom i nauczycielom funkcjonowanie w trybie stacjonarnym.

Warto docenić akcje wspierania przez przedsiębiorców sektora edukacji, które przynoszą obopólne korzyści. Z jednej strony firma buduje pozytywny wizerunek wśród lokalnej społeczności, a drugiej – co najważniejsze –wykazuje odpowiedzialność za otoczenie, w którym funkcjonuje i dostrzega - w tym przypadku -potrzebę zadbania o najmłodszych mieszkańców miasta. Okres pandemii jest lekcją dla wszystkich, ujawnił też wiele potrzeb organizacyjno-formalnych, które powinny być zaspokajane. Postawą sprawnego i odpowiedzialnego działania jest ścisła współpraca różnych firm i instytucji.

Społeczność szkolna dziękuje za przeprowadzone akcje i ma nadzieję na dalszą współpracę z lokalnymi firmami.