PIKNIK RODZINNY
Logo szkoly

PIKNIK RODZINNY

DSC07977 resize

W sobotę, 13.06.2015 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi odbył się Festyn Rodzinny. To już trzecia edycja tej wyjątkowej imprezy. Tym razem połączyła akcję RATUJ i POMAGAJ, Dzień Dziecka i integrację społeczności szkolnej.
W wydarzeniu kulturalno - integracyjnym uczestniczyły służby ratujące życie: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, GOPR. Zaproszeni goście - Rodzice i Uczniowie - mogli pod wprawnym okiem fachowców przejść kurs udzielania pierwszej pomocy, zmierzyć ciśnienie, zbadać wzrok, poziom cukru, wykonać EKG.
Imprezę rodzinną uświetniły także wydarzenia zorganizowane przez pedagogów naszej szkoły i oczywiście uczniów.


Mogliśmy przenieść się w różne zakątki świata z uczniami klas I-III szkoły podstawowej, którzy prezentowali tańce narodowe, np. Niemiec, Hiszpanii, Polski, a nawet Japonii.
Uczennice klas gimnazjalnych zorganizowały dla młodszych koleżanek i kolegów malowanie twarzy. Chór GAUDEO zaprezentował piękne piosenki, które umiliły rodzinne spotkanie.
Do atrakcji należały również: pokaz i przyśpieszony kurs ZUMBY poprowadzony przez uczennicę szkoły Paulę, która jest najmłodszą instruktorką fitness w Polsce. Ogromnym powodzeniem cieszyły się rozgrywki sportowe na terenie kompleksu lekkoatletycznego szkoły. Wybierana była także NAJLEPSZA SPORTOWA RODZINA.
Festynowi Rodzinnemu przyświecał szlachetny cel. Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast - które piekli Rodzice - przekazane zostały na leczenie ciężko chorego chłopca- ucznia naszej szkoły. Oprócz ciast, można było skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem.
Festyn naprawdę udał się znakomicie. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do zorganizowania tej imprezy i pomogli jej gospodarzowi - Zespołowi Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu. AN (ag)

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom - osobom indywidualnym i firmom.

 http://edu.um.walbrzych.pl/news/179/167/Sloneczny-Festyn-Rodzinny-w-Zespole-Szkol-z-Oddzialami-Integracyjnymi-w-Walbrzychu/d,news-detail.html

DSC07954 resize

DSC08121 resize

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis