Podwójne święto w ZSzOI
Logo szkoly

Podwójne święto w ZSzOI

an2

Środa, 14 października , była miła i uroczysta. Świętowaliśmy Dzień Komisji Narodowej, który po raz pierwszy został połączony z Dniem Patrona naszej szkoły. Akademia uświetniła ten czas częścią poetycko-muzyczną i historyczną. Z racji podwójnego święta na honorowym miejscu zawisł sztandar szkoły. Uczniowie prezentowali swój talent recytatorski i muzyczny. Chór Gaudeo pobił swoisty rekord i wystąpił w składzie 106 osób.

Dźwięki piosenek rozbrzmiewały po całym gmachu. Prezentacja o epoce oświecenia i Komisji Edukacji Narodowej przypomniała wszystkim o doniosłej roli oświaty. Tablice tematyczne uporządkowały wiedzę i jeszcze przez jakiś czas czuwać będą nad jej utrwaleniem.
Uroczystość zaszczycili obecnością wszyscy nauczyciele z Paniami Dyrektor na czele. Publiczność, na którą złożyli się uczniowie gimnazjum, szczerymi brawami nagrodziła występ koleżanek i kolegów. 
Po części artystycznej uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w konkursie historycznym, poświęconym epoce oświecenia, nad przebiegiem którego czuwali nauczyciele historii. Trzeba przyznać, że wiedza trzecioklasistów była imponująca.
Środa, 14 października, zakończyła się zgodnie z planem lekcji przewidzianym na ten dzień. Nie mogło być inaczej. Wszak patron szkoły - KEN - zobowiązuje. Wiedzy nigdy za wiele. Trzeba ją chłonąć, kiedy tylko się da.
Nad przebiegiem dnia czuwali: Renata Staniec, Elżbieta Domagała, Agnieszka Skirucha, Anna Nahorecka, Grzegorz Marszałek, którzy dziękują wszystkim za miła atmosferę.

an1

an3

an4

an6

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis