DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO
Logo szkoly

DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

P2220169

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Nasza szkoła kolejny rok kultywuje tradycję pod hasłem Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas 4d, 5c, 5d, 6e przygotowali tego dnia plakaty promujące język polski. Dodatkowo w klasach 4d i 5d pani M. Woźniak przygotowała lekcje nt.: Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Redaktorzy  gazetki szkolnej "Wieści z Budy" przeprowadzili wśród uczniów ankietę dotyczącą najpiękniejszych słów w języku polskim. Oto TOP 15 najpiękniejszych słów w języku polskim:

1. przyjaźń

2. fajnie

3. miłość

4. rodzina

5. sport

6. ciastko

7. beton

8. piesek

9. piłka

10. piękny

11. kosmos

12. książka

13. miś

14. kocham cię

15. przygoda

 ag

dzień jezyka polskiego3

dzien jezyka polskiego  dzien jezyka polskiego 1

dzień jezyka polskiego2

dzien jezyka polskiego1

dzień jezyka polskiego4

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis