DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI
Logo szkoly

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

W ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2016, organizowanego pod hasłem „Ziarna Wiedzy”, odbyły się w nasze szkole warsztaty, wykłady połączone z pokazami multimedialnymi:

12.10.2016 r.
„Spotkanie z ceramiką” - wykłady i warsztaty poprowadzone przez Panią mgr Katarzynę Utecht.Dolnośląski F

13.10.2016 r.
Wykład i pokaz multimedialny mgr inż. Katarzyny Godlewskiej , biotechnologa z Wydziały Chemicznego Politechniki Wrocławskiej - „Od nasionka do rośliny”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 5 i 6.

PA149031
14.10.2016 r.
Wykłady i pokazy multimedialne:
* dr Moniki Chaszczewskiej-Markowskiej, immunologa z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej z Wrocławia - „DNA – magiczne litery”.Wzięli w nim udział uczniowie klas 2 gim.
*dr hab. Egberta Piaseckiego, prof. Polskiej Akademii Nauk, wirusologa z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej z Wrocławia - „Nowe epidemie wirusowe w świecie zmieniającego się klimatu”.Wzięli w nim udział uczniowie klas 3 gim.
*dr Marta Sochocka, biolog z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej z Wrocławia :
- „ Jak działa układ odpornościowy”
- „ Co lubi jadać nasz mózg”.
W obu wykładach i pokazach wzięli udział uczniowie klas 1,2,3 gimnazjum.

Ponadto pokaz dla uczniów klas 5 - „Chemiczne czary” przygotowała Pani mgr Agnieszka Gancarz, nauczyciel chemii i fizyki. Celem pokazu było wzbudzenie i rozwijanie zainteresowań najmłodszych naukami przyrodniczymi. W czasie pokazu były wykonywane eksperymenty chemiczne z krótkim komentarzem do obserwowanych doświadczeń. Część eksperymentów dzieci wykonywały samodzielnie.

PA149045

Wszystkie wykłady były bardzo interesujące, a pokazy niezwykle ciekawe. Wykładowcy potrafili skupić uwagę na swoich wypowiedziach i podzielić się ze słuchaczami swoją pasją. Każdy uczeń mógł znaleźć w programie festiwalu coś dla siebie, zgłębić różne dziedziny wiedzy, bawić się nauką i sztuką./opr.Ewa Łukaszewicz/ ag

PA149052

 PA149029

http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,33882

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis