PASOWANIE NA UCZNIA 2021

PASOWANIE NA UCZNIA 2021

Serdecznie witam zebranych gości na niecodziennej uroczystości. W naszej szkole jest zwyczaj taki, że w październiku ślubują pierwszaki. Tak uczennica klasy trzeciej Tosia rozpoczęła naszą uroczystość, na którą czekały wszystkie pierwszaczki. Przyjęcie w poczet szkolnej dziatwy wymagał od uczniów wykonania przygotowanych zadań przez nauczycieli. Dzieciaki z wielką radością i zapałem przeszły próby, śpiewając piosenki i prezentując przygotowane wierszyki złożyły uroczyste ślubowanie:
JESTEM MAŁYM POLAKIEM
KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ
PRAGNĘ DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY
OBIECUJĘ BYĆ DOBRYM KOLEGĄ
PRZYRZEKAM BYĆ PRZYJACIELEM KSIĄŻEK, ROŚLIN I ZWIERZĄT
BĘDĘ STARAŁ SIĘ SWOJĄ NAUKĄ I ZACHOWANIEM SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM I NAUCZYCIELOM.
ŚLUBUJEMY!
Dziękujemy serdecznie dyrektorom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom wspomagającym za udział w uroczystości, za niespodzianki dla uczniów od Rady Rodziców i nauczycieli. Dziękujemy naszym Paniom za dekorację, muzykę, uczniom klas trzecich za prezenty, Tosi za prowadzenie i wszystkim o których zapomnieliśmy.
Pierwszaki.

Fotoram.io