ŚWIETLICA BIAŁO-CZERWONA

ŚWIETLICA BIAŁO-CZERWONA

Jesień to również pora polskiego święta narodowego. To właśnie 11 listopada mamy okazję do opowiadania dzieciom o historii ich kraju. Uczniowie wiedzą, że nasz kraj ma ponad tysiąc lat i że mamy bogatą tradycję i historię. Pamiętają też, że wielu polskich rycerzy, żołnierzy i innych bohaterów poświęciło swoje życie, by uratować kraj w czasie wojen, gdy atakowały Polskę inne kraje. Teraz cieszą się, że mogą żyć w wolnym, swoim kraju i że mają pokój, mogą spokojnie się uczyć, pracować i sami o sobie decydować i mówić i pisać po polsku. Aby przetrwał nasz naród, uczniowie muszą wiedzieć o tym wszystkim, szanować historię i tradycję oraz kiedyś przekazać tę wiedzę swoim dzieciom, a te dzieci – swoim dzieciom....

Fotoram.io