MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY 2014
Logo szkoly

MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY 2014

Po raz trzeci klasy pierwsze przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY. Program ten propaguje zdrowy styl życia, wskazuje właściwe postawy i zachowania sprzyjające naszemu zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu.   Skierowany jest do rodziców i uczniów klas pierwszych.

Jak co roku materiały do realizacji programu zostały przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Wałbrzychu. Rodzice uczniów klas pierwszych otrzymali broszury „Moje dziecko idzie do szkoły”. Zawierają one wiele wartościowych informacji omawiających istotne zagadnienia programu.

Do tej pory podjęliśmy działania w następujących obszarach:

I. Bezpieczeństwo dziecka – 16.09.2014r. odbyło się spotkanie uczniów z policjantem. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, a także utrwalić znane im już zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

II. Higiena – 15.10.2014r. z okazji „Światowego Dnia Mycia Rąk” pierwszaki zapoznały się z zasadami prawidłowego mycia rąk i ogromnego znaczenia czystości dłoni w zapobieganiu chorobom. Instruktażu i pomocy w działaniach praktycznych, a także ważnych informacji udzieliła im pielęgniarka szkolna – Pani Lidia

III. Higiena jamy ustnej – 29.10.2014r. uczniowie klas pierwszych zgłębiali tajemnice zachowania pięknego uśmiechu i zdrowych zębów. Wykonali wiele zadań w przygotowanych na tę okazję materiałach dydaktycznych, aktywnie uczestniczyli w zajęciach, którym patronował Pan Jerzy Gierczak- Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK.

IV. Prawidłowe żywienie i higiena przygotowywania posiłków – 06.11.2014r. w ramach akcji „Śniadanie daje moc” pierwszoklasiści własnoręcznie przygotowali zdrowe, kolorowe kanapki, pełne witamin i ważnych dla zdrowia wartości odżywczych. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego żywienia i przestrzeganiu czystości przy przygotowywaniu posiłków. Był to dzień, w którym częstowaliśmy się nawzajem kanapkami. Zorganizowany został również „kanapkowy kiermasz” i na pewno nikt tego dnia w szkole nie pozostał bez śniadania.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis