PASJE I SUKCESY
Logo szkoly

PASJE I SUKCESY

Prezentacja osiągnięć gimnazjalistów w roku szkolnym 2013/2014

Od wielu lat uczniowie w całej Europie pracują metodą projektu. Rozwijają w ten sposób swoje zainteresowania, uczą się współpracować w grupie, zbierać i klasyfikować informacje oraz oceniać ich jakość. Rozwijają w ten sposób podstawowe kompetencje przydatne w ich przyszłym życiu zawodowym i społecznym. Kilka lat temu metoda projektu znalazła swoje stałe miejsce również w polskich gimnazjach. Uczniowie realizują tzw. projekty edukacyjne, które są obowiązkowym zadaniem wszystkich absolwentów. Wiele powstałych w ten sposób prac jest godna zaprezentowania szerszej społeczności. Dziś w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy prezentacja osiągnięć uczniów ubiegłorocznych klas drugich gimnazjum. Ich projekty zostały wyróżnione spośród wszystkich zrealizowanych w roku szkolnym 2013/2014. Swoje osiągnięcia przedstawili:

Uczniowie klasy III D: Kornelia Niedźwiedzińska, Paulina Białosiewicz, Oskar Buszka, Kacper Olejniczak i Szymon Sęk - zdobywcy I miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych na Festiwalu Osiągnięć Dzieci i Młodzieży w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W konkursie przedstawili oni swój projekt edukacyjny pn. "Geocaching - z GPS-em na poszukiwanie skarbów" deklasując współuczestników i zdobywając cenne nagrody dla szkoły.

Uczniowie klasy III C: Kasia Solecka, Nikola Migura, Maciej Zienkowicz, Igor Kaczanowski przedstawili projekt pod nazwą: „Berlin, stolica naszych sąsiadów” wyróżniony podczas prezentacji projektów w szkole,

Uczniowie klasy III B: Roksana Trzcińska, Patrycja Bzodek, Dawid Czekaj, Kamila Owczarek zbadali dalsze losy niepełnosprawnych absolwentów naszej szkoły a wyniki przedstawili w projekcie „Zobacz mój świat. Pasje i osiągnięcia niepełnosprawnych absolwentów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu”.

Podczas prezentacji wyświetlona została również etiuda filmowa nakręcona przez grupę filmowców z naszego gimnazjum. Monika Woźniak, Klaudia Radomska oraz Krzysztof Brzyski przedstawili film, którego bohaterem jest coolturalny Marian. W osobę Mariana wcielił się Wojtek Godlewski. Młody aktor odegrał rolę chłopaka gotowego do pomocy wszystkim i w każdej sytuacji. Film ten został wyróżniony w tegorocznej edycji projektu "Razem w pełni sprawni"  realizowanego od kilku lat przez Fundację "Promyk Słońca" z Wrocławia. Wzięli w nim udział uczniowie z 30 dolnośląskich gimnazjów i szkół podstawowych. Młodzież po raz kolejny zmierzyła się z problematyką niepełnosprawności i takimi tematami jak otwartość, empatia, akceptacja i tolerancja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis