KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI, PAŁACE, DWORKI AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ"
Logo szkoly

KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI, PAŁACE, DWORKI AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ"

      Zamki 1Zamki 2

10 marca w pięknych salach Zamku Książ miało miejsce podsumowanie pierwszej edycji konkursu „Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej” zorganizowanego przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu i Zamek Książ we współpracy z Pałacem Struga i Muzeum w Wałbrzychu.

Od godz. 10:00 rano, pod okiem nauczycieli z Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu – pani Renaty Staniec i pana Grzegorza Marszałka – 23 uczestników części historycznej ze szkół podstawowych i gimnazjów w Wałbrzychu, Świdnicy i Nowej Rudzie pisało test dotyczący zabytków architektonicznych znajdujących się na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, w wyniku którego wyłoniono najlepszą czwórkę.

Podczas gdy komisja była zajęta sprawdzeniem testów i podsumowaniem obrad, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zwiedzali wnętrza Zamku Książ, dzięki czemu mogli poznać walory architektoniczne tego obiektu zabytkowego.

Najmilszym akcentem tego dnia było wręczenie nagród dwudziestu laureatom obu części konkursu w pięknej sali Maksymiliana, w której zorganizowana została wystawa prac konkursowych.

Pierwsze i drugie miejsce w części historycznej zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu: Kacper Możdżeń i Magdalena Małowska. Komisja konkursowa przyznała dwa miejsca trzecie: Patrykowi Małogurskiemu z Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Rudzie, oraz Bartoszowi Jastrzębskiemu z PSP nr 28 w Wałbrzychu.

Część plastyczna podzielona była na kategorię szkół podstawowych i gimnazjów. Najciekawsze prace wykonali: Jakub Pietruszka z PSP nr 28 w Wałbrzychu i Katarzyna Rzeczkowska z Gimnazjum nr 3 z Oddz. Sport. w Świdnicy, Klaudia Tomasik z SP nr 1 z Oddz. Integr. w Świdnicy i Ireneusz Kaczmarek z Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11 w Wałbrzychu, Ola Skrzyńska z SP nr 1 z Oddz. Integr. w Świdnicy, Aleksandra Mądrala z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu i Adrian Żukowski z Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11 w Wałbrzychu oraz Alicja Kociemba z SP nr 6 w Nowej Rudzie, Mateusz Lipiński z PSP nr 28 w Wałbrzychu, Kinga Podyma z PSP nr 26 z Oddz. Integr. w Wałbrzychu, Karolina Zięba z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy i Jacek Skwarek z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach.

Wyróżnienia specjalne otrzymali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu: Eryk Lewandowski, Mateusz Mirga, Roksana Gerando, Roksana Meller, Karolina Szulc.

Gratulacje i nagrody ufundowane przez patronów konkursu przekazywali laureatom osobiście zaproszeni goście, Senator Wiesław Kilian, Posłanka Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Dyrektor ZSzOI Bożena Kruszyńska, Prezes Zamku Książ Krzysztof Urbański, Pani Agnieszka Chmura-Wieczorek z Pałacu Struga.

Wystawa prac plastycznych prezentowana będzie w salach Zamku Książ do końca kwietnia, w maju i czerwcu będzie ją można zobaczyć w Pałacu Struga, a następnie w lipcu i sierpniu we wnętrzach Muzeum w Wałbrzychu.

tekst: Katarzyna Utecht

https://www.youtube.com/watch?v=h0aFOytKsk0&list=UU6an1-dL5qLzlNMM5AB32EQ

Zdjęcie-0169

P1020396

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis