ARGENTINA,ARGENTINA!!!
Logo szkoly

ARGENTINA,ARGENTINA!!!

Po raz kolejny w wielu miastach Polski na wiosnę są rozgrywane Mini Mistrzostwa Deichmann Cup, w których biorą udział drużyny dziecięce pod nazwami reprezentacji narodowych. W tym roku UKS Baszta Wałbrzych w kategorii U-9 występowała pod nazwą Argentyny.

W turnieju uczestniczyło 15 państw, w którym trzeba było rozegrać 14 spotkań w kilku terminach. Bardzo dobrze w tych rozgrywkach spisała się Argentyna wygrywając 13 spotkań i doznając jednej porażki z Irlandią. Pomimo to po fazie eliminacyjnej zajmowaliśmy pierwsze miejsce gdyż nasi rywale stracili punkty z innymi drużynami. I tak o końcowych wynikach decydowały mecze play-off w których wygraliśmy ze Szwajcarią i Holandią by w finale ponownie zmierzyć się z drużyną Irlandii. Tak jak w eliminacjach i tym razem lepsza okazała się Irlandia wygrywając 3:1. Argentyna na Mistrzostwach Świata w Brazylii zajęła II miejsce mając w składzie Messiego tak samo jak UKS Baszta a naszym Messim był Adam Czornij najlepszy strzelec turnieju. Tegoroczny Ogólnopolski Finał Finałów zostanie rozegrany w dniach 26-28.06.2015 w Wałbrzychu, w którym zwycięska Irlandia i Argentyna będą reprezentowały nasz region.
Skład Argentyny:
Krzysztof Jowik, Tymoteusz Śliwakowski, Mikołaj Pers, Adam Czornij, Mateusz Sławiński, Szymon Marczuk, Hubert Kozioł, Radosław Juś, Wiktor Kaczanowski, Kacper Zatryb.
Trener: Marek Figurski.

20150613 134449

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis